Szybki kontakt email email
Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email

LETNIA PROMOCJA na wesela w 2019 i 2020 roku!!!

Sobota/święto 11.11. i 21.12. od 127 zł
Boże Narodzenie 26/27.12. (2-gi dzień świąt) – od 153 zł

Sobota 28.12. od 164 zł
Czwartek 3.10. od 146 zł
Poniedziałek 07.10.; 21.10. od 132 zł
Piątek 29.11. od 125 zł


2020 rok:
Sobota 11.01. i 25.01. od 139 zł
Sobota 08.02. i 15.02. od 148 zł
Sobota 07.03. i 21.03. od 132 zł
Sobota 18.04. i 25.04. od 169 zł
Sobota 16.05. od 187 zł

Czwartki w sezonie letnim od 149 zł
Czwartki w sezonie zimowym od 123 zł

W piątki, niedziele 2019:
Imprezy urodzinowe – od 86 zł/1 os.
Chrzciny – od 53 zł/1 os.

email email: biuro@dwor-korona.pl
telefon tel.: 605 144 021
(kontakt w godz. 10-18)

Blog weselny

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
2015-08-12

Zespół czy DJ na wesele???

Rozpoczynając przygotowania weselne wiele osób zastanawia się nad oprawą muzyczną imprezy, bez której ciężko zapewnić jest dobrą zabawę gościom. Tradycja wielopokoleniowa podpowiada, aby na wesele wynająć zespół, czy też orkiestrę, która w trakcie trwania imprezy, będzie przygrywać gościom do białego rana. Często można spotkać się z opinią, że nic nie równa się z muzyką na żywo i jeśli planujemy „prawdziwą zabawę weselną”, musimy wynająć live band z tradycyjnymi utworami i przyśpiewkami w repertuarze. No bo jak to, bez „a teraz idziemy na jednego…”
 
zespół na wesele

A może jednak DJ???

Doskonałą alternatywą dla wielu osób, które nie są aż tak bardzo przywiązane do tradycji grania na żywo, będzie wynajęty na tę okoliczność DJ. Jakie są zalety takiego rozwiązania:

- Po pierwsze znacznie niższe koszty, czyli względy ekonomiczne. Wynajmujemy tylko jedną osobę, a nie cały zespół, gdzie często musimy zapewnić wynagrodzenie 5 osobom, opłacić transport sprzętu muzycznego, noclegów etc. Tak więc decydując się na DJ’a koszty będą nawet kilkukrotnie niższe.

- Większy wpływ na repertuar muzyczny, a w związku z tym, na charakter imprezy. Decydując się na DJ’a mamy szersze pole manewru odnośnie stylu muzycznego panującego na weselu, mamy więc szansę wybrać dokładnie te utwory, które nam osobiście najbardziej odpowiadają. Możemy nawet pokusić się o utworzenie specjalnej playlisty z typami muzycznymi poszczególnych gości, co dla dobrego DJ’a nie powinno to stanowić problemu. Takie rozwiązanie gwarantuje dobrą zabawę i zadowolenie większości gości.

- DJ’a nie trzeba wynajmować z tak dużym wyprzedzeniem. Jeśli w natłoku przedweselnych obowiązków zapomnimy w porę zarezerwować zespół, wcale nie jesteśmy w sytuacji bez wyjścia. Doskonałym rozwiązaniem jest wtedy wynajęcie DJ’a, gdzie nadal mamy możliwość wyboru wielu ofert, a nie jesteśmy skazani na jeden zespół, który ma akurat w tym czasie wolne.

- Dobry i doświadczony DJ będzie także świetnym Mistrzem Ceremonii, który w odpowiednim czasie będzie angażował gości do poszczególnych zabaw, wyznaczał przerwy „na jednego” etc. Warto sprawdzić w portfolio czy wybrany przez nas DJ brał już udział w imprezach weselnych, gdyż jego doświadczenie na tym polu będzie dla nas kluczową kwestią.

- Śpiewający Dj - od niedawna rozwija się nowy trend - grający i śpiewający DJ. Jest to bardzo ciekawa propozycja. Wymaga jednak dużego kunsztu od DJ'a. Ale atrakcja jest ogromna, gdy nagle od konsoli mikserskiej, DJ wychodzi na środek sali i robi szaleńczy popis gry na saksofonie. Zachwyt gości gwarantowany.
 

DJ na wesele
Jak wskazuje nasz ekspert weselny Joanna Hoc-Kopiej: "Pamiętając o wszystkich zaletach wynajęcia DJ’a trzeba zaznaczyć, że oczekiwania zdecydowanej większości gości to tradycyjny zespół weselny ze znanym wszystkim repertuarem, dlatego też większość Par Młodych nadal pozostaje przy tej opcji. Musimy pamiętać też, aby dopasować oprawę muzyczną do okoliczności. Niewielkie przyjęcie dla wąskiego grona rodziny i znajomych doskonale będzie współgrało z DJ’em". Natomiast organizując wesele w remizie strażackiej z tradycyjnym wiejskim przytupem, powinniśmy raczej pomyśleć o orkiestrze, która idealnie wpisze się w całokształt imprezy. Ciekawą opcją może okazać się np. zespół ludowy lub grający muzykę meksykańską, występujący w sombrerach na głowie.
 
meksykańska muzyka wesele
Jednak najważniejszą kwestią jest aby nie tylko muzyka, ale całość imprezy została tak zorganizowana, aby był to naprawdę wyjątkowy czas dla przyszłych małżonków, którzy przez wiele lat będą wspominać ten jeden dzień w życiu. Warto zadbać aby były to najpiękniejsze chwile.
 
Nasz ekspert weselny
Joanna Hoc-Kopiej
Joanna Hoc-Kopiej
Ponad 650 zrealizowanych wesel, rocznie zarządza realizacją ponad 80 wesel (w 2018 r. - 100 wesel).
 
Poprzednie wpisy
2019-08-27
2019-04-12
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl