Szybki kontakt email email
Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email

LETNIA PROMOCJA na wesela w 2019 i 2020 roku!!!

Sobota/święto 11.11. i 21.12. od 127 zł
Boże Narodzenie 26/27.12. (2-gi dzień świąt) – od 153 zł

Sobota 28.12. od 164 zł
Czwartek 3.10. od 146 zł
Poniedziałek 07.10.; 21.10. od 132 zł
Piątek 29.11. od 125 zł


2020 rok:
Sobota 11.01. i 25.01. od 139 zł
Sobota 08.02. i 15.02. od 148 zł
Sobota 07.03. i 21.03. od 132 zł
Sobota 18.04. i 25.04. od 169 zł
Sobota 16.05. od 187 zł

Czwartki w sezonie letnim od 149 zł
Czwartki w sezonie zimowym od 123 zł

W piątki, niedziele 2019:
Imprezy urodzinowe – od 86 zł/1 os.
Chrzciny – od 53 zł/1 os.

email email: biuro@dwor-korona.pl
telefon tel.: 605 144 021
(kontakt w godz. 10-18)

Blog weselny

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
2016-02-22

Wesele w zimie - biała magia

Nikogo nie trzeba już przekonywać do magicznej atmosfery wesela w Boże Narodzenie czy ogólnie uroków wesela w zimie. Jeśli rozważamy poważnie tę opcję lub zdecydowaliśmy się już na nią, dobrze jest wykorzystać wszystkie dobrodziejstwa i zalety, które oferuje nam zimowa ceremonia. Biała magia trwa tylko przez niewielką część roku, i jak uczy doświadczenie niejednej Młodej Pary, warto poddać się jej urokowi.
 
wesele zima ślub
Zdjęć nigdy za wiele!
Zima to pora roku, która daje okazję do stworzenia niezliczonej ilości niepowtarzalnych fotografii. To także nietuzinkowy sposób na świetną zabawę dla naszych weselnych gości! Prawdziwym hitem są zdjęcia grupowe pod choinką (lub innym efektownym elementem dekoracyjnym). Taka fotografia będzie nie tylko doskonałą pamiątką, którą dodatkowo możemy przerobić na świąteczną kartkę z życzeniami! W ten sposób możemy co roku dziękować wszystkim za świetną zabawę na weselu, rozsyłając ją w okresie Bożego Narodzenia za pomocą poczty tradycyjnej lub e-maila. Jeśli na naszym przyjęciu ma stanąć fotobudka, warto też zadbać o odpowiednie rekwizyty i dodatki związane ze Świętami i karnawałem. Nasi goście z pewnością to docenią, a takie stylizowane fotki staną się ozdobą niejednego albumu.
 
zima wesele śnieg
Jeśli chodzi o samą Młodą Parę, to wykorzystajmy jak najbardziej wyjątkową dekorację sali. Joanna Hoc-Kopiej, ekspert weselny Dworu Korona Karkonoszy wskazuje: "Biorąc ślub zimą mamy dużą szansę na to, że będzie ona specjalnie przystrojona na okres świąt, Sylwestra czy karnawału. Koniecznie też wybierzmy się na sesję w plenerze! Jeśli mamy szczęście brać wesele w górach, daje nam to okazję do prawdziwie bajkowych i romantycznych ujęć. Także miasta i wioski prezentują się w tym okresie wyjątkowo atrakcyjnie, i będą wspaniałym tłem dla naszych zdjęć". Jeśli fotograf został wynajęty jedynie na samo przyjęcie ślubne, warto poprosić ulubionego wujka czy kuzyna, aby wybrał się z nami na taką sesję zdjęciową – zima w górach zawsze przepięknie prezentuje się na fotografiach.
 
sala weselna zima choinka
Zimowe szaleństwo
Chwila aktywności na świeżym powietrzu podczas wesela zostanie przyjęta z entuzjazmem nie tylko przez dzieci. Pomoże to naszym gościom odświeżyć się i zebrać siły do dalszej zabawy i tańca. Klasykiem jest tu oczywiście bitwa na śnieżki i lepienie bałwana. Możemy też dać pole do popisu i zorganizować konkurs na najlepszą rzeźbę śnieżną, zamek czy igloo. Wszystkim też na pewno zapadnie na długo w pamięć kulig, a jednocześnie pomoże wskrzesić niezwykłą atmosferę i przenieść się na chwilę do lat dzieciństwa. Jeśli teren temu sprzyja warto też urządzić dla młodszych gości zjazdy sankami, a dla tym starszym urozmaicić trasę zjazdu ustawiając kilka przeszkód lub urządzając wyścigi na sankach.
 
zima góry wesele
Popularne nie tylko w zimie są przejażdżki dorożką czy bryczką, jednak właśnie w zimie nabierają one szczególnego uroku. Jest to doskonała propozycja nie tylko dla Młodej Pary, ale też ich rodziców czy dziadków, którzy na pewno będą się świetnie bawić na takiej wycieczce. Z kolei wśród męskiej części gości prawdziwym hitem są zawody w przeciąganiu liny na śniegu. Pamiętajmy tylko, aby po powrocie do Sali przygotować dla naszych gości ciepłe napoje w postaci herbaty, kawy czy grzanego wina.
 
Klimat
Trudno nie poddać się magii zimowej aury, zwłaszcza biorąc ślub w górach. Wykorzystajmy to, i podejdźmy kreatywnie do planowania przyjęcia weselnego. Nie trzeba od razu wydawać ogromnych kwot na dekoracje – wystarczy drobny akcent np. w postaci świątecznego piernika położonego przy zastawie każdego z gości. Jeśli jednak mamy ochotę na coś z większym rozmachem, nic nie stoi na przeszkodzie by salę przekształcić w baśniowy dwór Młodej Pary, kryształową grotę czy zbójnicką karczmę. Pamiętajmy, że zima to nie tylko Boże Narodzenie, ale także okres karnawału! Możemy zainspirować się klasycznym renesansowym stylem, lub wręcz przeciwnie, urządzić futurystyczny bal maskowy. Wszystko zależy tak naprawdę od nas, ale jednego możemy być pewni – żaden z uczestników zimowego wesela nie będzie w stanie oprzeć się białej magii.
 
wesele_zima_białe_szaleństwo
Zapytaj o zimowe wesela:
Joanna Hoc – Kopiej
mail: biuro@dwor-korona.pl
tel: +48 605 144 021 (w godz. 10:00 - 18:00).
Nasz ekspert weselny
Joanna Hoc-Kopiej
Joanna Hoc-Kopiej
Ponad 650 zrealizowanych wesel, rocznie zarządza realizacją ponad 80 wesel (w 2018 r. - 100 wesel).
 
Poprzednie wpisy
2019-08-27
2019-04-12
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl