Szybki kontakt email email

Noworoczna PROMOCJA na wesela ZIMĄ 2018/2019 roku!!!

Sobota 17/18.11, 8/9.12 od 138 zł!
Sobota 05.01.19, 12.01.19 i 19.01.19 od 138 zł!

Eleganckie przyjęcia z okazji chrzcin od 39 zł
lub Komunii Świętej: 01.05; 20.05 i 03.06  – zarezerwuj termin już dziś!

email
email: biuro@dwor-korona.pl
telefon
tel.: +48 605 144 021
(kontakt w godz. 10-18)

Blog weselny

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
2016-05-10

Suknia ślubna dawniej i dziś

Wygląd sukni ślubnej zmieniał się na przestrzeni dziejów. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, do kwestii ślubu, wesela i wyglądu przyszłych małżonków, podchodzono bardzo poważnie i uroczyście. Strój też musiał mieć taki charakter. Suknia prawie zawsze miała wieloletnią tradycję i przechodziła z pokolenia na pokolenie, matka zaś trzymała ją w specjalnej skrzyni aby we właściwym momencie przekazać córce.
 
suknia ślubna
Sama suknia w dawnych czasach nie była biała – ten kolor na dobre został przypisany Pannie Młodej dopiero wraz z nadejściem  XIX w. Niegdyś był to po prostu odświętny strój regionalny – rezerwowany na wyjątkowe okazje  np. wyjścia do kościoła. Głowę ozdabiano kolorowymi kwiatami lub wstążkami - tradycja białego welonu podobnie jak białej sukni jest więc stosunkowo młoda.

W czasach współczesnych podchodzi się do aspektu samej sukni ślubnej coraz bardziej praktycznie i ekonomicznie. Panny Młode często kupują suknie nie tak bogato zdobione, z myślą o powtórnym użytku lub nawet z drugiej ręki. Na forach internetowych pełno jest aukcji, gdzie można po okazyjnej cenie kupić lub sprzedać suknię. Często dziewczyny decydują się też na opcję „jednorazowych zakupów” na bazarze. Są to materiały i dodatki nie tak wysokiej jakości jak z salonów, ale ich zadaniem jest ładnie wyglądać z daleka i praktycznie tylko przez jeden dzień z życiu!

Choć dla wielu kobiet suknia jest nadal szalenie ważna i stanowi oczko w głowie całej uroczystości – coraz częściej nad sam strój czy dodatki przedkłada się klimat miejsca i atrakcji dodatkowych – jak np. płonące szynki, fontanny czekoladowe itd. Są to elementy wesela które pamiętane są przez gości weselnych i samych Młodych przez całe życie! Narzeczeni coraz chętniej organizują przyjęcia odzwierciedlające ich zainteresowania – np. w stylu steam punkowym, dla harleyowców i zarówno strój, jak i wystrój sali musi to pokazywać. Obecnie panuje trend aby organizować wesele dla siebie a nie za wszelką cenę by zadowolić rodzinę czy najbliższych. Przyjęcia weselne stają się coraz bardziej zwariowane, ale niekoniecznie zgodnie ze staropolską zasadą „zastaw się a postaw się”.
 
suknia steam punk
Czasy gdy kupowanie używanej sukni ślubnej lub wykonanej z tańszych materiałów było czymś wstydliwym już dawno minęły - możemy w ten sposób zaoszczędzić nawet kilka tysięcy! Za taką kwotę możemy wyjechać np. w podróż poślubną na ciepłe Wyspy Kanaryjskie lub do romantycznej Wenecji :) Więc jeśli bardziej zależy nam na wspólnych chwilach niż markowych ubraniach – warto rozważyć tą opcję!
 
suknia_wesele_slub_biala
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl