Szybki kontakt email email

URODZINOWA PROMOCJA na wesela w 2019 i 2020 roku!!!

Sobota 10.08. od 169 zł
Sobota/święto 11.11. i 21.12. od 129 zł
Boże Narodzenie 26/27.12. (2-gi dzień świąt) – od 155 zł
Sobota 28.12. od 167 zł
Czwartek 3.10. i 10.10. od 148 zł
Poniedziałek 29.07., 16.09. i 07.10. od 132 zł
Piątek 29.11. od 129 zł
2020 rok:
Sobota 11.01. i 25.01. od 143 zł
Sobota 07.03. i 21.03. od 136 zł

Sobota 18.04. i 25.04. od 172 zł
Sobota 16.05. od 189 zł

W piątki, niedziele 2019:
Imprezy urodzinowe – od 86 zł/1 os.
Chrzciny – od 53 zł/1 os.

email email: biuro@dwor-korona.pl
telefon tel.: 605 144 021
(kontakt w godz. 10-18)

Blog weselny

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
2015-07-26

Styl butikowy - najnowsze trendy w hotelach

Polska jest społeczeństwem rozwijającym się, co widać w wielu aspektach życia codziennego, także w modzie, trendach i designie. O ile jeszcze kilka – kilkanaście lat temu przeżywaliśmy zachwyt nad wielkimi sieciami hotelowymi, przepełnionymi blichtrem i luksusem, o tyle teraz coraz większą popularność zdobywają mniejsze obiekty w tzw. stylu butikowym.

hotel styl butikowy
Styl butikowy charakteryzuje się bardzo wysokim standardem, jednak od luksusowych sieciówek odróżnia go unikalny charakter, często niespotykany nigdzie indziej. Hotele butikowe dedykowane są osobom, które chcą i potrafią docenić design, luksus i wygodę, przy jednoczesnym zachowaniu kameralności i intymności. Niewątpliwie największym atutem hoteli butikowych są przytulnie urządzone wnętrza, z dbałością o największe szczegóły.
Jak podkreśla ekspert weselny Dworu Korona Karkonoszy, Joanna Hoc-Kopiej: "Każdy detal ma tu znaczenie. Nie można zrobić misz-maszu antyków i określić się mianem hotelu butikowego. Wszystko musi komponować się ze sobą i tworzyć spójny charakter miejsca. Często wymaga to wielu godzin żmudnej pracy. Trzeba poświęcić sporo czasu i energii na znalezienie odpowiednich elementów wystroju np. do Saloniku Aktora, pochodzić po targach staroci, teatrach, przejechać wiele kilometrów w poszukiwaniu upragnionego cacka, wreszcie przegrzebać Internet w poszukiwaniu prawdziwych perełek, a nierzadko zatrudnić architekta wnętrz do pomocy" - mówi ekspertka. Pokój hotelu butikowego musi być prawdziwym dziełem sztuki, nie ma tu miejsca na kicz, plastik i tandetę. Zazwyczaj wiąże się to także ze sporymi kosztami. Jednak najważniejszą kwestią wydaje się pomysł, kreatywność i pasja. Nie wystarczy włożyć odpowiedniej sumy pieniędzy w wyremontowanie obiektu. Będziemy potrzebowali osoby która z zaangażowaniem i bez kompromisów odda się swojej pracy.
 
Salonik Aktora Hotel Butikowy
Wyrafinowanie i poczucie smaku powinno dominować nie tylko w wyposażeniu wnętrz, ale także w jakości obsługi, marketingu i w kuchni. Wszystko powinno być dopracowane i dopięte na ostatni guzik. Definicja hotelu butikowego to w zasadzie coś nieuchwytnego. Czasem ciężko jest oddzielić poprawnie odrestaurowany pałacyk od prawdziwego obiektu butikowego. Z pewnością znaczenie ma klimat, charakter, kameralność oraz sama wielkość obiektu. Z reguły hotele butikowe są mniejszych rozmiarów, liczą kilka do kilkudziesięciu pokoi czy apartamentów, jednak znane są przykłady obiektów na świecie mających ponad 100 a nawet ponad 500 pokoi, zaliczanych do klasyki obiektów butikowych. Cechą charakterystyczną jest także adaptacja i modernizacja starych przestrzeni. Obiekty w stylu butikowym nierzadko bywają przekształcone za starych fabryk, zrujnowanych dworków czy klasztorów. W ten sposób obiekt już na starcie zyskuje bogatą i ciekawą historię. Ważne jest aby pokojom i wnętrzom nadać unikalnego charakteru. Poza wystrojem ciekawym rozwiązaniem jest nazwanie każdej przestrzeni, co nada jej jeszcze większej wyjątkowości. Istotne jest aby nazwy były oryginalne, podkreślające wyjątkowość miejsca.
 
kajuta marynarza hotel butikowy
W Dworze Korona Karkonoszy – stylowym obiekcie weselnym, urządzonym z ogromną pasją i zaangażowaniem, znajdziemy wiele intrygujących, unikalnych nazw, nawiązujących do wystroju wnętrza. Jest tutaj np. Piętro Ogrodowe, gdzie noc możemy spędzić w gustownie urządzonym Apartamencie Botanicznym, wśród kojących zmysły motywach roślinnych, o delikatnej, biało – zielonej kolorystyce. Globtroterom i amatorom przygód Dwór Korona Karkonoszy proponuje Parter Podróżniczy, gdzie będą mieli okazję spędzić noc w Apartamencie Afrykańskim, Pokoju Kolonialnym lub w Kajucie Marynarza. W prawdziwym obiekcie butikowym nie można się nudzić, nocleg powinien być relaksujący, ale i inspirujący, gdyż dedykowany jest osobom o największych wymaganiach, których nie satysfakcjonują tradycyjne hotele sieciowe, szukających i wymagających czegoś więcej. Rzetelny obiekt w stylu butikowym musi odpowiadać na te wyrafinowane potrzeby i sprostać im, a to wymaga ciągłej pracy i rozwoju, jednak prowadzony z pasją i zaangażowaniem, zawsze będzie o krok przed spragnionymi estetycznych doznań gośćmi.
 
apartament na wesele
Zapytaj o szczegóły:
Joanna Hoc – Kopiej
mail: biuro@dwor-korona.pl
tel: +48 605 144 021 (w godz. 10:00 - 18:00)
Nasz ekspert weselny
Joanna Hoc-Kopiej
Joanna Hoc-Kopiej
Ponad 600 zrealizowanych wesel, rocznie zarządza realizacją ponad 80 wesel (w 2018 r. - 100 wesel).
 
Poprzednie wpisy
2019-04-12
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl