Szybki kontakt email email

NOWOROCZNA PROMOCJA na wesela w 2019 roku!!!

Sobota 30.03. i 06.04. od 125 zł
Czwartek 23.05. od 138 zł
Czwartek 30.05. od 142 zł
Czwartek 27.06. od 148 zł
Sobota/święto 15.06. i 20.06. od 175 zł
Poniedziałek 13.05. i 09.09. od 122 zł
Poniedziałek 17.06. i 08.07. od 129 zł
 
Piątki, soboty, niedziele w styczniu:
Imprezy urodzinowe, karnawałowe – od 80 zł/1 os.
Chrzciny – od 50 zł/1 os.

email
email: biuro@dwor-korona.pl
telefon
tel.: 607 144 480
(kontakt w godz. 10-18)

Blog weselny

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
2018-09-07

Przesądy ślubne i weselne

Wejście w związek małżeński to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, ale jednocześnie najbardziej stresujących. Nic więc dziwnego, że związanych z nim jest tak dużo zwyczajów, przesądów i zabobonów. Choć część z nich jest już rzadko praktykowana, inne mają się świetnie. Być może nie wierzymy w nie tak mocno jak kiedyś, ale pewność, że w tym dniu będzie dopisywać nam szczęście na pewno nie zaszkodzi.

Jeden z najpopularniejszych przesądów dotyczy daty ślubu – pary powinny wybierać te miesiące, które w nazwie mają literę „r”, aby zapewnić sobie powodzenie w małżeństwie. Są też daty, których tradycyjnie się unika, np. Prima Aprillis czy Wszystkich Świętych.
 
szczęśliwa data na wesele
Wiele przesądów związanych jest też z ubiorem Panny Młodej. Suknię powinna ona wybierać z matką lub przyjaciółką, nigdy z przyszłym mężem. Wielu z nas słyszało, że narzeczony nie powinien widzieć partnerki w sukni aż do dnia ślubu, ale ona także powinna ją wcześniej zakładać tylko do przymiarki, a i wtedy oglądać się w lustrze w niekompletnym stroju. Pan Młody powinien kupić natomiast małżonce buty ślubna, a ona mu koszulę. Buty te powinny stać do dnia uroczystości na parapecie. Do tego w stroju Panny Młodej powinno znaleźć się coś białego, niebieskiego, pożyczonego, starego i nowego.
 
przesądy panna młoda
W dniu ślubu Panna Młoda nie powinna sama wieźć się sama na miejsce ceremonii, nie wolno też zawracać czy zatrzymywać się. Uśmiech w drodze do ołtarza zwiastuje szczęście w małżeństwie, nie należy się rozglądać przy tym na boki. Pocieszeniem dla wszystkich zestresowanych par niech będzie to, że pomyłki w trakcie składania przysięgi są uważane za dobrą wróżbę.
 
zabobony ślubne
Na weselu nowożeńcy witani są dwoma kieliszkami – jeden ma w sobie wódkę, a drugi wodę. Ten, kto wybierze kieliszek z wódką, będzie rządzić w małżeństwie. Kieliszki należy rzucić za siebie tak, aby się stłukły. Pan Młody powinien przenieść małżonkę przez próg sali weselnej, aby się nie potknęła – jest to złą wróżbą. Podczas oczepin Państwo Młodzi rzucają za siebie krawat i bukiet (lub welon) – ten kto je złapie, ten w następnej kolejności powinien wyjść za mąż.
Niezależnie od tego, czy wierzymy w przesądy czy też nie, na naszą korzyść w dniu wesela na pewno zadziała pozytywne nastawienie i uśmiech, czego serdecznie życzmy wszystkim parom.
 
przesądy weselne
Nasz ekspert weselny
Joanna Hoc-Kopiej
Joanna Hoc-Kopiej
Ponad 500 zrealizowanych wesel, rocznie zarządza realizacją ponad 70 wesel.
 
Poprzednie wpisy
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl