Szybki kontakt email email
Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email

LETNIA PROMOCJA na wesela w 2019 i 2020 roku!!!

Sobota/święto 11.11. i 21.12. od 127 zł
Boże Narodzenie 26/27.12. (2-gi dzień świąt) – od 153 zł

Sobota 28.12. od 164 zł
Czwartek 3.10. od 146 zł
Poniedziałek 07.10.; 21.10. od 132 zł
Piątek 29.11. od 125 zł


2020 rok:
Sobota 11.01. i 25.01. od 139 zł
Sobota 08.02. i 15.02. od 148 zł
Sobota 07.03. i 21.03. od 132 zł
Sobota 18.04. i 25.04. od 169 zł
Sobota 16.05. od 187 zł

Czwartki w sezonie letnim od 149 zł
Czwartki w sezonie zimowym od 123 zł

W piątki, niedziele 2019:
Imprezy urodzinowe – od 86 zł/1 os.
Chrzciny – od 53 zł/1 os.

email email: biuro@dwor-korona.pl
telefon tel.: 605 144 021
(kontakt w godz. 10-18)

Blog weselny

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
2017-10-12

Kieliszki w górę, czyli moda na wesela w Karkonoszach

KAŻDY, KTO ODWIEDZIŁ KARKONOSZE, BEZ WĄTPIENIA ZOSTAŁ NIMI OCZAROWANY I Z PRZYJEMNOŚCIĄ POWRACA DO TEJ MALOWNICZEJ CZĘŚCI DOLNEGO ŚLĄSKA. HISTORYCZNY REGION, PRZEPIĘKNY KRAJOBRAZ I NIEPOWTARZALNA ARCHITEKTURA SPRAWIAJĄ, ŻE PARY Z CAŁEJ POLSKI PRZYJEŻDŻAJĄ, BY TAM ŚLUBOWAĆ SOBIE MIŁOŚĆ I ORGANIZOWAĆ WESELNE PRZYJĘCIE.
 
Karkonosze widoki

Sezon na cztery pory roku
 
W kolorowej jesiennej aurze, otulone puszystą pierzyną śniegu lub w wiosennej i letniej zieleni – Karpacz i jego okolice wyglądają pięknie o każdej porze, dlatego sezon na przyjęcia weselne trwa tam bez przerwy. Dużym udogodnieniem jest oczywiście rozbudowana baza noclegowa, która sprawia, że goście weselni często decydują się pozostać w tym regionie jeszcze parę dni po przyjęciu. Jak zauważa ekspert weselny Joanna Hoc-Kopiej: "Turystyczny charakter tamtejszych miejscowości pozwala młodej parze dodatkowo uatrakcyjnić weselny wieczór. Zimą nowożeńcy mogą pojechać do ślubu saniami, zaś latem – piękną, zabytkową bryczką. Z kolei specyfika regionu sprawia, że młoda para może zamówić na swoje wesele prawdziwą góralską kapelę".
 
wesele 4 pory roku
Więcej niż nad Loarą

Niewiele osób wie, że w okolicach Karpacza oraz Jeleniej Góry znajduje się więcej zamków i pałaców niż nad Loarą. W ciągu ostatniej dekady wiele z tych pięknych obiektów odzyskało swój dawny blask i dziś zamiast książąt i szlachciców gości młode pary oraz ich bliskich. Wiekowe zamki, przedwojenne pałacyki oraz dworki z pruskiego muru – to sceneria, która przyciąga narzeczonych nie tylko z okolicznych miast, takich jak Wrocław, Legnica czy Opole, ale także z Niemiec i Czech. – Pary coraz częściej szukają alternatyw dla tradycyjnych sal weselnych zlokalizowanych w centrum lub na obrzeżach miast. Zorganizowanie przyjęcia w pięknej, stylowej przestrzeni, w odrestaurowanym obiekcie położonym u stóp gór to sposób na uzyskanie niezwykłej atmosfery wydarzenia, a na tym właśnie nowożeńcom zależy – mówi Joanna Hoc Kopiej, ekspert weselny Dworu Korona Karkonoszy.
 
zamki Karkonoszy
Smaki pogranicza

Organizatorzy weselnych przyjęć z okolic Karpacza i Jeleniej Góry kuszą młode pary również znakomitym menu. Specjały kulinarne polsko-czesko-niemieckiego pogranicza już na początku XX wieku stworzyły typową dla tego obszaru kuchnię regionalną. W niektórych obiektach weselnych można spróbować prawdziwych mięsiw i serów przygotowywanych według przepisów kuchni dolnośląskiej. Takie potrawy weselne oferuje między innymi Dwór Korona Karkonoszy, obiekt usytuowany w samym sercu Karkonoszy, w Sosnówce koło Karpacza.
 
kuchnia regionalna Dolny Śląsk
Nie tylko w górskim schronisku
 
Młodzi, którzy planują swoje wesele w okolicach Karpacza czy Jeleniej Góry, to nierzadko często osoby zafascynowane górami. Dla wielu par zamiłowanie do wspólnych wędrówek stanowi jedną z podstaw trwałej relacji. Nie dziwi więc rosnąca popularność wesel organizowanych z dala od miejskiej zabudowy – w górskich schroniskach oraz w urokliwie położonych obiektach weselnych. Stylowe domy weselne z oknami wychodzącymi na przepiękną panoramę Karkonoszy to idealny wybór dla osób, którym zależy na zarówno na bliskości gór, jak i na eleganckim charakterze weselnego przyjęcia.
 
Karkonosze śluby
Nasz ekspert weselny
Joanna Hoc-Kopiej
Joanna Hoc-Kopiej
Ponad 650 zrealizowanych wesel, rocznie zarządza realizacją ponad 80 wesel (w 2018 r. - 100 wesel).
 
Poprzednie wpisy
2019-08-27
2019-04-12
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl