Szybki kontakt - wesela email email
Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email

CATERING WIGILIJNY!

Pyszne, naturalne potrawy na Twój wigilijny stół. Duży wybór dań prosto z naszej kuchni. → Kliknij, by poznać szczegóły!

JESIENNA PROMOCJA na wesela w 2020 roku!!!

Sobota 25.01. od 135 zł
Sobota 08.02. od 145 zł
Sobota 07.03. i 21.03. od 132 zł
Sobota 18.04. i 25.04. od 169 zł
Sobota 25.07. od 195 zł

Czwartki w sezonie letnim 23.04. i 07.05. od 139 zł
Czwartki w sezonie zimowym od 128 zł

Komunie - od 60 zł/1 os.; wolne terminy: 09.05, 17.05, 24.05, 07.06, 14.06
Imprezy urodzinowe – od 86 zł/1 os.
Chrzciny – od 53 zł/1 os.

email email: biuro@dwor-korona.pl
telefon tel.: 605 144 021
(kontakt w godz. 10-18)

Blog weselny

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
2016-12-15

Jaki układ stołu wybrać na wesele i jak usadzić gości?

To pytanie zadaje sobie niejedna Para Młoda. Kiedy zdecydowaliśmy się już na konkretną salę weselną, pora wybrać pozostałe detale, m.in. układ stołów. Temat z pozoru wydaje się być prosty, jednak jeśli się trochę zastanowić, okaże się, że nietrafny układ stołów może zepsuć najlepiej przygotowane Wesele. Jak to możliwe?

Wyobraźcie sobie taką sytuację. Jesteście gośćmi, a wesele jest wyjątkowo liczne. Dostaliście stolik w rogu, za filarem, gdzie jest tak ciasno, że nie macie ochoty przeciskać się przez całą salę. Siedzicie więc na swoim miejscu, choć w planach mieliście integrację z dawno niewidzianym wujkiem. Lub też macie tak mało miejsca, że po kilku chwilach cierpną wam nogi. Każdemu zepsułby się humor. A nie o to  chodzi na weselu!

Przeczytajcie zatem kilka porad jak ustawiać stoły oraz rozsadzać gości na weselu aby wszyscy dobrze się bawili.
sala-weselna-zabawa

DŁUGI, POJEDYNCZY STÓŁ. Częste rozwiązanie przy mniejszych weselach i niedużych salach. Niestety taki wybór nie sprzyja integracji, goście mogą rozmawiać tylko z kilkoma osobami po bokach i naprzeciwko. Jak radzi nasz ekspert weselny Joanna Hoc-Kopiej: "w tej sytuacji lepiej wybrać opcję kilku okrągłych stołów. Gości usadzamy wg wieku oraz wzajemnej sympatii. Np. stolik dla znajomych, najbliższej rodziny, dalszej rodziny, dzieci etc.".
 
STOŁY PODŁUŻNE ustawione podkowę lub literę L. To klasyczne rozwiązanie, dobre zarówno dla mniejszych jak i większych wesel. Środkowy, centralny stół, przeznaczamy dla Młodej Pary. Następnie rodzicie Państwa Młodych, świadkowie, najbliższa rodzina i przyjaciele. UWAGA! Przy usadzaniu gości pamiętajmy o zasadzie kobieta – mężczyzna – kobieta - mężczyzna. 
wesele-układ-stołu

STOŁY PODŁUŻNE ustawione równolegle. Coraz częściej stosowany układ. Pamiętajmy jednak, aby zostawić swobodną przestrzeń do poruszania się naszych dla gości. Stół Pary Młodej i najbliższej rodziny ustawiamy prostopadle do reszty stołów, tak aby Młodzi stanowili punkt centralny. Salę dzielimy na pół: miejsce odpoczynku, konwersacji, posiłku i toastów oraz miejsce do tańczenia. 

STOŁY OKRĄGŁE stylu bankietowym. Bardzo ciekawe i w ostatnim sezonie niezwykle popularne ustawienie. Pamiętajmy jednak że przy tej opcji zmieści się nieco mniej osób, więc rozwiązanie to polecane jest do mniejszych wesel. Jeśli goście nie znają się zbyt dobrze, istnieje ryzyko, że będą bawić się tylko w małych grupkach przy swoich stolikach i nie zintegrują się.
okrągłe stoły na weselu

Niezależnie od wybranej opcji, pamiętajmy też aby przeznaczyć stolik dla obsługi oraz zespołu. Osoby starsze, niepełnosprawni oraz dzieci usadzamy blisko toalety oraz tak, aby miały swobody dostęp do sali. Radzimy także ustawić przed wejściem plan ustawienia stolików, tak aby każdy miał pewność że siedzi na swoim miejscu :)

Życzymy powodzenia!
 
Nasz ekspert weselny
Joanna Hoc-Kopiej
Joanna Hoc-Kopiej
Ponad 700 zrealizowanych wesel, rocznie zarządza realizacją ponad 80 wesel (w tym w samym 2018 r. 100 wesel).
 
Poprzednie wpisy
2019-08-27
2019-04-12
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl