Szybki kontakt email email
Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email

LETNIA PROMOCJA na wesela w 2019 i 2020 roku!!!

Sobota/święto 11.11. i 21.12. od 127 zł
Boże Narodzenie 26/27.12. (2-gi dzień świąt) – od 153 zł

Sobota 28.12. od 164 zł
Czwartek 3.10. od 146 zł
Poniedziałek 07.10.; 21.10. od 132 zł
Piątek 29.11. od 125 zł


2020 rok:
Sobota 11.01. i 25.01. od 139 zł
Sobota 08.02. i 15.02. od 148 zł
Sobota 07.03. i 21.03. od 132 zł
Sobota 18.04. i 25.04. od 169 zł
Sobota 16.05. od 187 zł

Czwartki w sezonie letnim od 149 zł
Czwartki w sezonie zimowym od 123 zł

W piątki, niedziele 2019:
Imprezy urodzinowe – od 86 zł/1 os.
Chrzciny – od 53 zł/1 os.

email email: biuro@dwor-korona.pl
telefon tel.: 605 144 021
(kontakt w godz. 10-18)

Blog weselny

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
2015-12-03

Jak wybrać prezent dla nowożeńców?

Podczas gdy przyszli małżonkowie zajmują się formalnościami związanymi ze ślubem, wyborem sali, menu i strojów, głowy weselników zaprząta inne pytanie – jak wybrać prezent, aby okazał się trafiony? Wszystko zależy oczywiście od tego, jak dobrze znamy Młodą Parę, jakim dysponujemy budżetem, i ile mamy czasu do wesela. Jest jednak kilka sprawdzonych sposób, które pomogą nam uniknąć prezentowych gaf.
 
prezent dla Młodej Pary
O czym pamiętać?

1. Informacji nigdy za wiele.
 
Najlepsza rzecz, którą możemy zrobić przed zakupem prezentu, to zapytać o zdanie przyszłych małżonków. Załóżmy jednak, że nie mamy takiej możliwości, lub po prostu chcemy zgotować im niespodziankę. W takim przypadku warto zasięgnąć rady najbliższych Młodej Parze osób – istnieje duża szansa, że podpowiedzą nam oni co kupić, lub przynajmniej odwiodą od nietrafionych pomysłów. Dobrze jest też dowiedzieć się, jakie prezenty planują inni goście, by uniknąć powtórzeń.

2. Postaw na oryginalność.
 
Jeśli posiadamy jakiś talent a nasze hobby to DIY, nie zastanawiajmy się ani chwili. Jak podkreśla nasz ekspert weselny, Joanna Hoc-Kopiej: "Taki oryginalny, samodzielnie wykonany prezent (lub dodatek do głównego prezentu) sprawi, że obdarowywani poczują się naprawdę wyjątkowo. Świetnym pomysłem jest też np. przygotowanie albumu ze zdjęciami naszych nowożeńców, okraszonych komentarzami i życzeniami od serca". To opcja dostępna dla każdego - wystarczy trochę czasu i odrobina kreatywności!

3. „Koperta” zawsze trafiona.
 
Co zrobić, jeśli do wesela zostało mało czasu, a my nadal nie mamy prezentu? Ostatnią deską ratunku wydaje się przysłowiowa „koperta”. Często przyszli małżonkowie zachęcają wręcz do wyboru tej opcji, i nie ma w tym nic złego. Czasem jednak goście, zwłaszcza rówieśnicy Młodej Pary, czują się nieswojo z takim podarunkiem. Z odsieczą przychodzą na szczęście karty podarunkowe – mamy pewność, że nasz podarek nie wyląduje na strychu, a w dodatku odpada kłopot z transportem!
 
koperta na wesele

Czego unikać?

1. Sztampowość.

Jedną z największych weselnych wpadek jest powielanie się prezentów. Nawet jeśli był on podarowany od serca, to trzecia sokowirówka, czy piąty komplet naczyń, będzie dla Pary Młodej bardziej kłopotem niż powodem do radości. Aby temu zapobiec, zrezygnujmy zupełnie ze sztampowych, oklepanych prezentów, takich jak: pościel, obrusy i ręczniki, zastawa stołowa i sprzęt AGD.

2. Gusta i guściki.

Dzieła sztuki, ozdoby do domu oraz ubrania mogą znaleźć się na liście zakupów tylko w jednej sytuacji – jeśli Młodzi sami o nie poproszą, a w dodatku znamy ich lepiej niż siebie samych. Nie ma nic łatwiejszego, niż nie trafić w czyjeś gusta, dlatego unikajmy tego rodzaju podarunków. W mniejszym stopniu dotyczy to też książek – w tym przypadku zamiast beletrystyki decydujemy się raczej na różnego rodzaju przewodniki i poradniki, związane z zainteresowaniami obdarowywanych (gotowanie, podróże, muzyka, fotografia itd.). Warto też wybierać nowości wydawnicze – w ten sposób zmniejszamy ryzyko, że Młodzi mają już tę książkę w swojej biblioteczce.

3. Na wszystko jest czas i miejsce.

Różnego rodzaju zabawne gadżety, bielizna erotyczna czy najnowsze wydanie Kamasutry to świetne upominki… na wieczór kawalerski lub panieński! Mniej mogą przypaść do gustu Młodej Parze podczas odpakowywania prezentów w gronie najbliższej rodziny. Z tego samego powodu nie wręczamy na ślubie prezentów dla (przyszłego) dziecka! Nie zapominajmy, że wesele to dzień Młodej Pary – zabawki zostawiamy na baby shower, pępkowe czy chrzciny.

Na koniec ostatnia rada, i coś, o czym zawsze warto pamiętać. Dołączona do prezentu kartka ze szczerymi życzeniami jest równie ważna, jak sam podarek.

Życzymy udanej zabawy!

prezent na wesele
Nasz ekspert weselny
Joanna Hoc-Kopiej
Joanna Hoc-Kopiej
Ponad 650 zrealizowanych wesel, rocznie zarządza realizacją ponad 80 wesel (w 2018 r. - 100 wesel).
 
Poprzednie wpisy
2019-08-27
2019-04-12
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl