Szybki kontakt email email
Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email

LETNIA PROMOCJA na wesela w 2019 i 2020 roku!!!

Sobota/święto 11.11. i 21.12. od 127 zł
Boże Narodzenie 26/27.12. (2-gi dzień świąt) – od 153 zł

Sobota 28.12. od 164 zł
Czwartek 3.10. od 146 zł
Poniedziałek 07.10.; 21.10. od 132 zł
Piątek 29.11. od 125 zł


2020 rok:
Sobota 11.01. i 25.01. od 139 zł
Sobota 08.02. i 15.02. od 148 zł
Sobota 07.03. i 21.03. od 132 zł
Sobota 18.04. i 25.04. od 169 zł
Sobota 16.05. od 187 zł

Czwartki w sezonie letnim od 149 zł
Czwartki w sezonie zimowym od 123 zł

W piątki, niedziele 2019:
Imprezy urodzinowe – od 86 zł/1 os.
Chrzciny – od 53 zł/1 os.

email email: biuro@dwor-korona.pl
telefon tel.: 605 144 021
(kontakt w godz. 10-18)

Blog weselny

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
2015-09-11

Jak wybrać odpowiednie alkohole na wesele?

Organizując przyjęcie weselne chcemy aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Największym koszmarem dla Młodej Pary jest sytuacja kiedy goście weselni czują zaniedbani, ponieważ mają do wyboru tylko potrawy, napoje czy alkohole, w których nie specjalnie gustują. A przecież na weselu każdy powinien czuć się wyjątkowo, jak na prawdziwej uczcie dla zmysłów i podniebienia. Dlatego tak ważna jest zróżnicowana oferta. 
 
wino szampan wesele
Jak nakazuje tradycja, na weselu musi być trunek wysokoprocentowy. Nawet jeśli zdarzają się przyjęcia weselne bez alkoholu, nadal są one rzadkością. Jednak w ostatnich latach obserwujemy dość duży wzrost popularności wina względem wódki, zwłaszcza wśród osób z młodego i średniego pokolenia. Jakie alkohole wybrać aby nasi goście byli w pełni usatysfakcjonowani, dobrze się bawili i wspominali nasze wesele przez lata? Oto kilka cennych rad dla przyszłej Młodej Pary:

Przede wszystkim wysoka jakość. Nie starajmy się oszczędzić, kupując trunki niższej jakości. To pozorna ekonomia. Gdyby okazało się, że alkohol nie smakuje gościom, mogłoby to zepsuć całą zabawę weselną. Pamiętajmy też, że złe wiadomości rozchodzą się znacznie szybciej niż dobre. A nikt z nas nie chciałby sytuacji, kiedy całe wesele plotkuje o tym, że „coś nie tak z tą wódką” i to właśnie byłby temat nr 1 przyjęcia zapamiętany przez lata. WAŻNE: zrób zakup kontrolowany wódki. Spróbuj i dopiero po degustacji kup odpowiednią ilość na całe wesele.

- Po drugie tradycja. "Nawet na najnowocześniejszym weselu należy pamiętać o klasycznej, białej wódce. Dla wielu osób to wciąż podstawa zabawy weselnej, nie powinno jej więc zabraknąć na żadnym weselu. Pamiętaj by do wódki były podawane w jak najmniejszych kieliszkach - nie wszyscy potrafią odmówić toastu co 15 minut - a częste toasty dużymi kieliszkami będą miały opłakany skutek" - radzi Joanna Hoc-Kopiej, ekspert weselny Dworu Korona Karkonoszy. Wódka musi być mocno schłodzona (nawet oszroniona) i stać na stołach w coolerach.
 
wódka na wesele

- Po trzecie różnorodność. W ciągu ostatnich lat preferencje Polaków bardzo się zminiły. Dominuje wódka, mająca znaczącą pozycję na weselu. Oprócz wódki na pewno powinniśmy zakupić większą ilość wytrawnego lub półwytrawnego białego i czerwonego wina. Młodsze (także strasze) pokolenie z pewnością chętni wychyli kilka lampek tego właśnie trunku. Na każdym weselu powinien być także kącik alkoholi kolorowych (whisky, gin, rum itp.). Ponadto dobrym rozwiązaniem w przypadku wesel międzynarodowych (np. polsko – brytyjskich) jest serwowanie kilku gatunków polskich piw rzemieślniczych - obecnie robi to furorę na weselach i wywołuje bardzo pozytywne zaskoczenie gości. Ważne: piwo warto serwować tylko na poprawinach, by goście podczas wesela nie mieszali różnych alkoholi.
 

whiskey rum wesele
- Po czwarte zwrot alkoholi. Jeśli kupujesz sporą ilość alkoholu i nie wiesz czy nie zostanie za dużo wódki, a nie chcesz brać po weselu np. 40 butelek do domu - to ustal wcześniej z hurtownią możliwy zwrot. Nie naklejaj też naklejek weselnych na butelki.

Teraz pozostała tylko dobra zabawa, degustacja trunków, taniec i śpiew do białego rana :)
 
wódka na wesele
Nasz ekspert weselny
Joanna Hoc-Kopiej
Joanna Hoc-Kopiej
Ponad 650 zrealizowanych wesel, rocznie zarządza realizacją ponad 80 wesel (w 2018 r. - 100 wesel).
 
Poprzednie wpisy
2019-08-27
2019-04-12
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl