Szybki kontakt email email

URODZINOWA PROMOCJA na wesela w 2019 i 2020 roku!!!

Sobota 10.08. od 169 zł
Sobota/święto 11.11. i 21.12. od 129 zł
Boże Narodzenie 26/27.12. (2-gi dzień świąt) – od 155 zł
Sobota 28.12. od 167 zł
Czwartek 3.10. i 10.10. od 148 zł
Poniedziałek 29.07., 16.09. i 07.10. od 132 zł
Piątek 29.11. od 129 zł
2020 rok:
Sobota 11.01. i 25.01. od 143 zł
Sobota 07.03. i 21.03. od 136 zł

Sobota 18.04. i 25.04. od 172 zł
Sobota 16.05. od 189 zł

W piątki, niedziele 2019:
Imprezy urodzinowe – od 86 zł/1 os.
Chrzciny – od 53 zł/1 os.

email email: biuro@dwor-korona.pl
telefon tel.: 605 144 021
(kontakt w godz. 10-18)

Blog weselny

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
2015-09-21

Jak wybrać fotografa weselnego?

Wesele to dla każdego czas niezwykły. Uczestnicząc w tak podniosłym i ważnym wydarzeniu w życiu, chcemy jak najdłużej zachować w pamięci wspomnienia tych chwil. Państwo Młodzi, jako gospodarze uroczystości, są często pod tak dużym wpływem emocji, że nie pamiętają wszystkiego tak dokładnie jak by sobie tego życzyli. Nie są też w stanie być wszędzie i ze wszystkimi na raz. Dlatego tak ważny dla Młodej Pary jest wybór dobrego fotografa, który upamiętni za nich wszystkie wyjątkowe chwile.
 
fotograf na wesele
Doskonałe zdjęcie to pamiątka na całe życie. Wybrane fotografie, zarówno z sesji ślubnej, jak i z samej zabawy weselnej, często lądują w ramkach, stawiane i wieszane są na honorowym miejscu w mieszkaniu. Każdy z nas chciałby posiadać takie zdjęcia, które pozwolą na dobre zatopić się we wspomnieniach, a z drugiej strony z dumą prezentować je przed rodziną i znajomymi.

Co należy zrobić aby nasze zdjęcia weselne były najpiękniejsze?

- Poświęćmy czas na znalezienie dobrego fotografa. Jak podkreśla ekspert weselny Joanna Hoc-Kopiej: "Nie decydujmy się na pierwszą osobę, która pojawi się w wynikach wyszukiwarki Google. Warto zrobić sobie bazę danych, podpytać o cennik, oraz zakres usług. Od ilu lat zajmuje się fotografią, na jakim sprzęcie pracuje? Warto zobaczyć zdjęcia z ostatnich 20 wesel z ostatniego roku. Być może okaże się, że w tej samej cenie znajdą się bardzo różne propozycje z szerokim zakresem usługi dodatkowych" - dodaje Joanna Hoc-Kopiej.
 
fotograf wesele

- Nie decydujmy się na najtańszą opcję. Często jest tak, że chcąc zaoszczędzić wynajmujemy bardzo taniego fotografa. Później żałujemy, że wyrzuciliśmy pieniądze w błoto, bo takie zdjęcia do niczego się nie nadają i lepsze byśmy sami zrobili. Najważniejsze przy wyborze fotografa są umiejętności i doświadczenie oraz stosunek ceny do jakości. Przejrzyjmy portfolio, skontaktujmy się, porozmawiajmy osobiście. Być może warto umówić się na próbne zdjęcie, aby dokładnie sprawdzić czy oferowana przez fotografa usługa jest tym, czego właśnie oczekujemy.

- Po wybraniu fotografa trzeba ustalić jasne kryteria wynagrodzenia. Zatrudniając osobę odpowiedzialną za naszą fotorelację ślubną, musimy z góry wiedzieć czy będziemy rozliczać się np. za godzinę, za ilość wykonanych zdjęć, czy dodatkowe usługi jak np. obróbka zdjęć są wliczone w cenę etc. Warto wcześniej podpisać umowę z fotografem, aby później zaoszczędzić sobie nerwów i niepotrzebnych nieporozumień. Ważny jest też scenariusz oraz obowiązkowe ujęcia.

- Warto zdać się na rekomendacje. Na pewno wielu naszych znajomych biorąc ślub przed nami, stawiało przed podobnymi pytaniami i wątpliwościami. Warto zatem umówić się na kawę, i poprosić o fachową poradę, podpytać o jakość współpracy z wybranym fotografem, wspólnie zobaczyć zdjęcia etc. Drugą opcją jest rekomendacja organizatorów wesela. Często bywa tak, że obiekt w którym odbywa się nasze przyjęcie weselne, współpracuje stale z jednym lub kilkoma fotografami. To także dobry i bezpieczny sposób aby nie kupować kota w worku.

BARDZO WAŻNE: pisemne przekazanie praw autorskich do wykonanych utworów (zdjeć).
 

fotograf_wesele_slub
Jeśli dokonując wyboru fotografa ślubnego, będziemy pamiętać o wszystkich wymienionych tu bardzo istotnych punktach, na pewno wybierzemy specjalistę na miarę naszego, najpiękniejszego przecież ślubu! Patrząc na pamiątkową fotografię pozostanie nam westchnąć „Ach, co to był za ślub!”.
Nasz ekspert weselny
Joanna Hoc-Kopiej
Joanna Hoc-Kopiej
Ponad 600 zrealizowanych wesel, rocznie zarządza realizacją ponad 80 wesel (w 2018 r. - 100 wesel).
 
Poprzednie wpisy
2019-04-12
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl