Szybki kontakt email email
Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email

LETNIA PROMOCJA na wesela w 2019 i 2020 roku!!!

Sobota/święto 11.11. i 21.12. od 127 zł
Boże Narodzenie 26/27.12. (2-gi dzień świąt) – od 153 zł

Sobota 28.12. od 164 zł
Czwartek 3.10. od 146 zł
Poniedziałek 07.10.; 21.10. od 132 zł
Piątek 29.11. od 125 zł


2020 rok:
Sobota 11.01. i 25.01. od 139 zł
Sobota 08.02. i 15.02. od 148 zł
Sobota 07.03. i 21.03. od 132 zł
Sobota 18.04. i 25.04. od 169 zł
Sobota 16.05. od 187 zł

Czwartki w sezonie letnim od 149 zł
Czwartki w sezonie zimowym od 123 zł

W piątki, niedziele 2019:
Imprezy urodzinowe – od 86 zł/1 os.
Chrzciny – od 53 zł/1 os.

email email: biuro@dwor-korona.pl
telefon tel.: 605 144 021
(kontakt w godz. 10-18)

Blog weselny

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
2015-07-02

Jak wybrać datę i termin wesela, oszczędzając na podróż poślubną?

NOWE TRENDY - wesela w dni robocze oraz wesela wczesną wiosną i późną jesienią.

Goście weselni coraz częście wolą latem pojechać na urlop wakacyjny, niż jechać na wesele. Dlatego często Młode Pary wybierają wesela wiosną lub jesienią.

 
podróż poślubna

Ślub i wesele planujemy zwykle na długie miesiące przed rzeczywistą datą przyjęcia. Patrząc w kalendarz Młoda Para często bierze pod uwagę jedynie weekendy, najczęściej skupiając swoją uwagę na sobocie, a poprawiny rezerwując na niedzielę. Mimo, że coraz więcej Par decyduje się na termin w środku tygodnia, nadal pokutuje przeświadczenie o większej randze weekendów w stosunku do pozostałych dni tygodnia.

Rok kalendarzowy to średnio 365 dni. Skupiając się jedynie na weekendach i zawężając do najbardziej popularnych miesięcy letnich, mamy tak naprawdę bardzo niewiele dat do wyboru i są one często zarezerwowane wiele sezonów do przodu. Najczęstsze błędy i stereotypy odnośnie wesele w „dni robocze” wskazuje ekspert weselny Dworu Korona Karkonoszy, Joanna Hoc-Kopiej:

1. Nikt nie przyjedzie na wesele w poniedziałek, wtorek czy czwartek, bo wszyscy wtedy są w pracy. Nic bardziej mylnego! 1 czy 2 dni urlopu to dla większości osób żaden problem. Wesele jest na tyle odświętnym wydarzeniem, że inny dzień tygodnia na pewno nie będzie stanowił problemu. Ważne: na wesele w weekend goście piją mniej alkoholu, bo muszą wracać samochodami do domu. W wesele np. w czwartek mogą bardziej zaszaleć , bo przed nimi weekend i mogą zostać dłużej w hotelu.

2. Dużo osób, które znam organizuje wesele w sobotę. I to jest właśnie argument za tym, aby zorganizować swój ślub w innym terminie. Decydując się na uroczystość poza sezonem możemy liczyć na bardziej atrakcyjną ofertę. Z jednej strony mamy więc względy finansowe. Z drugiej strony wesele w mniej popularnym terminie gwarantuje nam często obiekt na wyłączność, tzn., nie będziemy musieli dzielić naszej radości z weselnikami z 2-3 imprez odbywających się w tym samym czasie. Ważne: obiekt weselny musi być "klimatyczny" i atrakcyjny przez cały rok. 

3. Wesele w inne dni tygodnia niż weekend nie będzie tak wspaniale zorganizowane. Tu znowu wchodzimy w błędne myślenie. Większość usługodawców (orkiestra, DJ, fotograf, catering) ma wtedy wolne terminy. Możemy wybierać i przebierać w ofertach, a usługodawcy są w stanie poświęcić nam więcej czasu. W tym wypadku, podobnie jak przy wynajęciu sali czy całego obiektu weselnego, możemy liczyć na różnego rodzaju bonusy i upusty.

4. Wesele w środku tygodnia traci swoją odświętność, powszednieje. Atmosfera na przyjęciu weselnym to w większości zasługa organizatorów oraz odpowiedniego nastawienia gości. Oszczędzając wydatki, które musielibyśmy poświęcić aby opłacić popularny termin weekendowy, możemy przeznaczyć na dodatkowe atrakcje dla gości (np. fotobudka), które sprawią, że nasza uroczystość na długo pozostanie w ich pamięci jako niezwykłe wydarzenie.

5. Wielu osobom, które mają tradycyjne spojrzenie na kwestię wesela, nie spodoba się ślub w środku tygodnia. Warto podkreślić, że uroczystość weselna powinna być przede wszystkim dla Młodej Pary. Często o tym zapominamy w wirze przygotowań weselnych, starając się podpasować pod gusta wszystkich gości. Mimo początkowej niechęci rodziców czy dziadków do nietypowego terminu uroczystości, odpowiednio przygotowana impreza z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości.

podróż poślubna
Na koniec trzeba zaznaczyć, że decydując się na wesele w mniej popularnym terminie, Młoda Para może często pozwolić sobie z zaoszczędzonych środków na zrealizowanie wymarzonej podróży poślubnej, co jest pięknym ukoronowaniem zawarcia związku małżeńskiego i wspaniałym początkiem nowej drogi życiowej.
Często różnica budżetu wesela w dni robocze i wesela weekendowego - to tygodniowa PODRÓŻ POŚLUBNA NA WYSPY KANARYJSKIE!!! Czy warto - chyba warto  laugh
 
wesele ślub podróż

Zapytaj o szczegóły:
Joanna Hoc – Kopiej
mail: biuro@dwor-korona.pl
tel: +48 605 144 021 (w godz. 10:00 - 18:00)
Nasz ekspert weselny
Joanna Hoc-Kopiej
Joanna Hoc-Kopiej
Ponad 650 zrealizowanych wesel, rocznie zarządza realizacją ponad 80 wesel (w 2018 r. - 100 wesel).
 
Poprzednie wpisy
2019-08-27
2019-04-12
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl