Szybki kontakt email email
Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email

LETNIA PROMOCJA na wesela w 2019 i 2020 roku!!!

Sobota/święto 11.11. i 21.12. od 127 zł
Boże Narodzenie 26/27.12. (2-gi dzień świąt) – od 153 zł

Sobota 28.12. od 164 zł
Czwartek 3.10. od 146 zł
Poniedziałek 07.10.; 21.10. od 132 zł
Piątek 29.11. od 125 zł


2020 rok:
Sobota 11.01. i 25.01. od 139 zł
Sobota 08.02. i 15.02. od 148 zł
Sobota 07.03. i 21.03. od 132 zł
Sobota 18.04. i 25.04. od 169 zł
Sobota 16.05. od 187 zł

Czwartki w sezonie letnim od 149 zł
Czwartki w sezonie zimowym od 123 zł

W piątki, niedziele 2019:
Imprezy urodzinowe – od 86 zł/1 os.
Chrzciny – od 53 zł/1 os.

email email: biuro@dwor-korona.pl
telefon tel.: 605 144 021
(kontakt w godz. 10-18)

Blog weselny

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
2015-11-06

Jak podpisywać umowę z zespołem weselnym?

Muzyka na weselu to podstawowa kwestia. Nikt z nas nie wyobraża sobie dobrej zabawy weselnej bez odpowiedniej oprawy muzycznej. Aby dokonać trafnego wyboru zespołu musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy.
 
zespół muzyczny wesele
O czym na pewno nie powinniśmy zapomnieć podpisując umowę weselną:

- Cena – to jedna z pierwszych rzeczy które przychodzą nam na myśl. Planując budżet na muzyczną oprawę wesela powinniśmy zastanowić się czy bardziej zależy nam na niskiej cenie, czy na jakości? Jeśli szukamy bardziej doświadczonego zespołu, musimy liczyć się z tym, że wydamy nieco większą sumę. Jednak chyba nie warto oszczędzać w tej kwestii, gdyż słaby zespół może zniwelować wszystkie nasza starania i sprawić, że goście nie będą się dobrze bawić!!! Jak wskazuje ekspert weselny Joanna Hoc-Kopiej: "Radzimy unikać zespołów z najniższej półki cenowej, jednak niekoniecznie najdroższy zespół musi być najlepszy. Na pewno znajdziemy godnego kandydata w umiarkowanej cenie. Ustalmy średnią dla danego regionu oraz maksymalną kwotę jaką chcemy przeznaczyć. Zaplanowany przedział cenowy w odróżnieniu od konkretnej sumy sprawi, że otrzymamy bardziej zróżnicowaną ofertę. Warto zawczasu ustalić czy nie pojawią się żadne dodatkowe opłaty związane z dojazdem, czy noclegiem oraz ustalić ewentualną stawkę na poprawinach" - podkreśla ekspertka. Następna kwestia to cena dodatkowych godzin, gdyby goście mieli jeszcze ochotę na zabawę. Wreszcie, gdy przejdziemy przez wszystkie poprzednie punkty, powinniśmy ustalić sposób wynagrodzenia. Lepiej rozliczyć się gotówkowo przed planowanym weselem, czy przelewem już po? Niezależnie, którą opcję wybierzemy, pamiętajmy, że możemy negocjować z zespołem, aby uzyskać najbardziej atrakcyjne dla nas warunki. Nigdy (!) nie płacimy z góry całej kwoty, a jedynie zaliczkę! 
 
muzyka na weselu
- Repertuar – choć zwykle umowę podpisuje się dużo wcześniej, a później ustala się szczegółową listę utworów, warto już na wstępie zapytać o styl i klimat w jakim zespół lubi występować. Jeśli jesteśmy fanami rockowych brzmień, to może nie spodobać się nam repertuar disco polo i vice versa. Jednak nie do końca powinniśmy kierować się tylko własnymi potrzebami – przede wszystkim należy pomyśleć o gustach większości gości. Warto zapytać czy zespół ma doświadczenie w prowadzeniu wesel - rozmaitych przyśpiewek, zabawianiu gości i wznoszeniu toastów - dodatkowo można wpisać ten punkt do umowy, abyśmy później nie czuli się rozczarowani brakiem interakcji z gośćmi. Jeśli nie życzymy sobie zabaw weselnych, musimy o tym stanowczo zakomunikować, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że zespół ma opracowany swój schemat na weselu, gdzie takie zabawy są zaplanowane. Jeśli się ostatecznie na nie zdecydujemy – zapytajmy o szczegóły, gdyż wiele młodych osób nie lubi zabaw uwłaczających czy ośmieszających, które innym wydają się zabawne. Kolejnym punktem do omówienia są piosenki na życzenie. Prędzej czy później na pewno pojawi się ten element na weselu - prawdopodobnie gdy goście będą już po „kilku głębszych”. Tutaj wspomóc może nas demo zespołu. Warto też sięgnąć do Internetu i poszukać informacji o zespole. Bardzo możliwe że natrafimy na nagrania z wesel, które odpowiedzą na nasze pytania i rozwieją wątpliwości w jedną lub drugą stronę. Na koniec zapytajmy (nigdy nie wiadomo) czy muzyka będzie w całości na żywo i czy zespół posiada wszystkie stosowne pozwolenia i uiszczone opłaty, np. do ZAIKS, STOART.
 
zespół na weselu
- Czas i miejsce przyjęcia – Upewnijmy się, że członkowie zespołu znają dokładny adres. każdy zespół musi przyjechać minimum 2 godziny wcześniej, zrobić próbe i ustalić szczegóły z organizatorem ze strony obiektu. Dzięki temu oszczędzimy sobie nerwów, a muzykom starczy czasu na przygotowania, np. rozładunek sprzętu, próbę dźwiękową etc.

- Zakres godzinowy. Częstym sposobem rozliczania się jest stawka godzinowa. Jest to dobra i sprawdzona metoda, jednak trzeba wziąć pod uwagę godzinę rozpoczęcia wesela. Np. gdy wesele zaczyna się o 15.00, 12 godzin grania oznacza koniec muzyki o 3 nad ranem, gdy goście bawią się w najlepsze. Dlatego przedyskutujmy z zespołem możliwość „dogrania”. Zwykle taka opcja istnieje, ale za odpowiednią opłatą, której wysokość należy ustalić wcześniej. Takie rozwiązanie jest o tyle dobre, że możemy na bieżąco monitorować sytuację na sali – gdy goście są znużeni, zespół kończy występ o zaplanowanej wcześniej godzinie, natomiast gdy na parkiecie wrze – prosimy o przedłużenie 1 lub 2 godziny. Ważną kwestią są przerwy – kiedy powinny one nastąpić i jak długo trwać? Jeśli mamy wątpliwości, zapiszmy ten paragraf w umowie.
 
muzyka na żywo wesele

- Sprawy związane z poczęstunkiem i spożywaniem alkoholu przez zespół. Pamiętajmy, że mamy prawo zastrzec aby zespół nie pił alkoholu (lub zbyt dużo) w czasie imprezy i nie ma w tym nic złego! W końcu to tak jakby ktoś "trunkował" w pracy ;) Jeśli zdecydujemy się pozwolić członkom zespołu na toast, koniecznie trzeba wyznaczyć ilość dozwolonego alkoholu – np. 1 kieliszek wódki lub lampka szampana na początku. Ustalmy też dokładną liczbę osób w zespole (być może są osoby dodatkowe, pomoc techniczna etc.) aby wyznaczyć właściwe menu i poczęstunek dla odpowiedniej liczby osób.

- Na koniec mało przyjemna, ale bardzo ważna kwestia - warunki zerwania umowy – które muszą chronić obie ze stron. Warto zadbać o odpowiedni paragraf w umowie, nawet jeśli z początku wydaje nam się to niepotrzebne. W kryzysowej sytuacji odpowiednia adnotacja może uratować nas z niezłych tarapatów!
 

zespol_muzyka_wesele_slub
Nasz ekspert weselny
Joanna Hoc-Kopiej
Joanna Hoc-Kopiej
Ponad 650 zrealizowanych wesel, rocznie zarządza realizacją ponad 80 wesel (w 2018 r. - 100 wesel).
 
Poprzednie wpisy
2019-08-27
2019-04-12
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl