Szybki kontakt email email
Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email

LETNIA PROMOCJA na wesela w 2019 i 2020 roku!!!

Sobota/święto 11.11. i 21.12. od 127 zł
Boże Narodzenie 26/27.12. (2-gi dzień świąt) – od 153 zł

Sobota 28.12. od 164 zł
Czwartek 3.10. od 146 zł
Poniedziałek 07.10.; 21.10. od 132 zł
Piątek 29.11. od 125 zł


2020 rok:
Sobota 11.01. i 25.01. od 139 zł
Sobota 08.02. i 15.02. od 148 zł
Sobota 07.03. i 21.03. od 132 zł
Sobota 18.04. i 25.04. od 169 zł
Sobota 16.05. od 187 zł

Czwartki w sezonie letnim od 149 zł
Czwartki w sezonie zimowym od 123 zł

W piątki, niedziele 2019:
Imprezy urodzinowe – od 86 zł/1 os.
Chrzciny – od 53 zł/1 os.

email email: biuro@dwor-korona.pl
telefon tel.: 605 144 021
(kontakt w godz. 10-18)

Blog weselny

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
2016-09-30

Fantastyczne śluby zimą i latem

Alicja w Krainie Czarów, Gra o Tron, czy filmy Tima Burtona  – to tytuły doskonale rozpoznawalne nie tylko przez znawców fantastyki. Słynni bohaterowie z wymienionych tytułów weszli na dobre do popkultury i stali się tak powszechni, że Szalonego Kapelusznika czy Daenerys Targaryen coraz częściej spotkać możemy przechadzających się wśród gości weselnych. Jeśli i wam marzy się fantastyczny ślub, inspirowany bohaterami ze świata Fantasy, przeczytajcie kilka porad jak w stosunkowo prosty i bezkosztowy sposób tego dokonać.
 
Alicja w Krainie Czarów wesele
Alicja w Krainie Czarów. Idealnym miejscem do zaaranżowania tego typu ślubu będzie przestrzenny ogród z dużą ilością roślinności i z żywopłotem. Samo wesele warto również zorganizować w plenerze, np. w formie pikniku. Na stołach dla gości do napoi przyklejamy karteczkę „wypij mnie”, natomiast ciasteczka staną się czarodziejskie, jeśli dodamy etykietkę „zjedz mnie”. Dodatkowo, pamiętając o słynnej herbatce, na którą wpadała Alicja do Szalonego Kapelusznika, wyposażamy siebie i naszych gości w zestawy filiżanek i dzbanuszków. Po ogrodzie mogą przechadzać się koty, jeśli właściciele obiektu wyrażą na to zgodę.
Zabawy weselne: szukanie króliczej nory, układanie domków z kart.
Przydatne rekwizyty: koszyk piknikowy, trąbka, biało-czerwone róże, muchomory, karty do gry, klucze, staromodne zegary, zegarki na łańcuszku, lustra, szachy, kapelusze, fraki.
 
wesele Alicja w Krainie Czarów
Tim Burton. To reżyser filmów z charakterystycznym, rozpoznawalnym stylem, który jest mieszanką surrealizmu, groteski i czarnego humoru. Wyraziste postacie z filmów takich jak: Sok z żuka, Gnijąca Panna Młoda, Edward Nożycoręki czy Charlie i Fabryka Czekolady są doskonale znane i lubiane nie tylko przez znawców kina tego gatunku. Jeśli chcemy w dniu ślubu nawiązać do takiej stylistyki, warto posłużyć się motywem szachownicy czy też czarno białą kolorystyką, często wykorzystywaną przez Burtona w swoich filmach. Nie obejdzie się bez kontrastujących, wyrazistych kolorów połączonych z potarganymi włosami oraz hipnotyzującymi motywami geometrycznymi. W czasie uczty weselnej na stole ustawiamy fontannę czekolady, dziwaczne potrawy, zakręcone lizaki, kolorowe słodycze, ozdoby z dyni. Salę lub ogród ozdabiamy balonami czy wielobarwnymi parasolami, gdzieniegdzie przeplatając sztucznymi owadami i zwierzętami: żukami, ćmami, nietoperzami, pająkami. Zdecydowanie można w tym przypadku pobudzić wodze fantazji nad kolorem i formą. Dzieci będą zachwycone!
Przydatne rekwizyty: kapelusze, gorsety, okulary, gogle, kołnierze, pończochy, kostiumy w paski stylu lat 50., i 60.
 
Tim Burton wesele
Gra o Tron. Idealną porą roku na zorganizowanie ślubu w stylu Gry o Tron jest oczywiście zima. Aby zorganizować tego typu zimowe wesele, wcale nie musimy wynajmować całego sztabu stylistów i dzięsiątek rekwizytów. Skupiamy się przede wszystkim na miejscu (musi być stylowe, niezbyt nowoczesne) oraz na strojach, fryzurach i dodatkach. Najprościej mówiąc potrzebujemy szat nawiązujących no naszej epoki średniowiecza: sukien, peleryn, płaszczy, diademów, kaftanów. Połyskującą koronę na głowę rezerwujemy dla Pana i Panny Młodej. W Sali ustawiamy Żelazny Tron, który wykorzystujemy potem do zabaw weselnych. Jak dodaje nasz ekspert weselny, Joanna Hoc-Kopiej: "Część z bardziej odważnych gości może przebrać się za białych wędrowców lub „dzikich” zza muru. Na stołach ustawiamy stylizowane świeczniki, wystawne sztućce, menu (np. w pozwijanych rulonach), puchary z winem, mięsa, zupy, pieczenie, chleby. Stoły podzielone są wg najważniejszych rodów. Aby było zabawnie, stół z teściami to np. Mała Rada Królewska. Aby dodać trochę klimatu salę możemy też ozdobić mapą ze świata Westeros, a na suficie podwiesić sztucznego smoka". Idealną zabawą weselną, wpisującą się w konwencję Gry o Tron, będą występy błazna, żonglerka czy też taniec z ogniami. 
 
wesele Gra o Tron
Zabawy na lato: strzelanie z łuku, walka z mieczem z manekinem (w którym znajdują się cukierki), szukanie smoczych jaj.
Zabawy na zimę: przejażdżki saniami, atak białych wędrowców (wojna na śnieżki).
Przydatne rekwizyty: sztuczne kruki, futra, poroża (zima), wianki, wachlarze, płócienny namiot (lato).  

ZOBACZ WESELE W STYLU STEAM PUNK KTÓRE ODBYŁO SIĘ W DWORZE KORONA KARKONOSZY: KLIKNIJ 
 
slub wesele Alicja w Krainie Czarów
Nasz ekspert weselny
Joanna Hoc-Kopiej
Joanna Hoc-Kopiej
Ponad 650 zrealizowanych wesel, rocznie zarządza realizacją ponad 80 wesel (w 2018 r. - 100 wesel).
 
Poprzednie wpisy
2019-08-27
2019-04-12
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl