Szybki kontakt email email

Letnia PROMOCJA na wesela ZIMĄ 2018/2019 roku!!!
Poniedziałek 17-19.09.18; 24-25.09.18; 8-9.10.18; 29-30.10.18 od 125 zł!
Czwartek lub piątek 25-26.10.18 od 128 zł lub 15-16.11.18 od 119 zł!
Sobota 8.12.18 od 129 zł!

Boże Narodzenie 2018 - od 140 zł!
Sobota 05.01.19 i 19.01.19 od 133 zł!
Sobota 10.02.19 i 3/4.03.19 od 139 zł!

Eleganckie przyjęcia z okazji chrzcin od 48 zł
lub Komunii Świętej: 03.06  – zarezerwuj termin już dziś!
Promocja trwa do 31.05.2018!

email
email: biuro@dwor-korona.pl
telefon
tel.: +48 605 144 021
(kontakt w godz. 10-18)

Blog weselny

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
2016-09-30

Fantastyczne śluby zimą i latem

Alicja w Krainie Czarów, Gra o Tron, czy filmy Tima Burtona  – to tytuły doskonale rozpoznawalne nie tylko przez znawców fantastyki. Słynni bohaterowie z wymienionych tytułów weszli na dobre do popkultury i stali się tak powszechni, że Szalonego Kapelusznika czy Daenerys Targaryen coraz częściej spotkać możemy przechadzających się wśród gości weselnych. Jeśli i wam marzy się fantastyczny ślub, inspirowany bohaterami ze świata Fantasy, przeczytajcie kilka porad jak w stosunkowo prosty i bezkosztowy sposób tego dokonać.
 
Alicja w Krainie Czarów wesele
Alicja w Krainie Czarów. Idealnym miejscem do zaaranżowania tego typu ślubu będzie przestrzenny ogród z dużą ilością roślinności i z żywopłotem. Samo wesele warto również zorganizować w plenerze, np. w formie pikniku. Na stołach dla gości do napoi przyklejamy karteczkę „wypij mnie”, natomiast ciasteczka staną się czarodziejskie, jeśli dodamy etykietkę „zjedz mnie”. Dodatkowo, pamiętając o słynnej herbatce, na którą wpadała Alicja do Szalonego Kapelusznika, wyposażamy siebie i naszych gości w zestawy filiżanek i dzbanuszków. Po ogrodzie mogą przechadzać się koty, jeśli właściciele obiektu wyrażą na to zgodę.
Zabawy weselne: szukanie króliczej nory, układanie domków z kart.
Przydatne rekwizyty: koszyk piknikowy, trąbka, biało-czerwone róże, muchomory, karty do gry, klucze, staromodne zegary, zegarki na łańcuszku, lustra, szachy, kapelusze, fraki.
 
wesele Alicja w Krainie Czarów
Tim Burton. To reżyser filmów z charakterystycznym, rozpoznawalnym stylem, który jest mieszanką surrealizmu, groteski i czarnego humoru. Wyraziste postacie z filmów takich jak: Sok z żuka, Gnijąca Panna Młoda, Edward Nożycoręki czy Charlie i Fabryka Czekolady są doskonale znane i lubiane nie tylko przez znawców kina tego gatunku. Jeśli chcemy w dniu ślubu nawiązać do takiej stylistyki, warto posłużyć się motywem szachownicy czy też czarno białą kolorystyką, często wykorzystywaną przez Burtona w swoich filmach. Nie obejdzie się bez kontrastujących, wyrazistych kolorów połączonych z potarganymi włosami oraz hipnotyzującymi motywami geometrycznymi. W czasie uczty weselnej na stole ustawiamy fontannę czekolady, dziwaczne potrawy, zakręcone lizaki, kolorowe słodycze, ozdoby z dyni. Salę lub ogród ozdabiamy balonami czy wielobarwnymi parasolami, gdzieniegdzie przeplatając sztucznymi owadami i zwierzętami: żukami, ćmami, nietoperzami, pająkami. Zdecydowanie można w tym przypadku pobudzić wodze fantazji nad kolorem i formą. Dzieci będą zachwycone!
Przydatne rekwizyty: kapelusze, gorsety, okulary, gogle, kołnierze, pończochy, kostiumy w paski stylu lat 50., i 60.
 
Tim Burton wesele
Gra o Tron. Idealną porą roku na zorganizowanie ślubu w stylu Gry o Tron jest oczywiście zima. Aby zorganizować tego typu zimowe wesele, wcale nie musimy wynajmować całego sztabu stylistów i dzięsiątek rekwizytów. Skupiamy się przede wszystkim na miejscu (musi być stylowe, niezbyt nowoczesne) oraz na strojach, fryzurach i dodatkach. Najprościej mówiąc potrzebujemy szat nawiązujących no naszej epoki średniowiecza: sukien, peleryn, płaszczy, diademów, kaftanów. Połyskującą koronę na głowę rezerwujemy dla Pana i Panny Młodej. W Sali ustawiamy Żelazny Tron, który wykorzystujemy potem do zabaw weselnych. Jak dodaje nasz ekspert weselny, Joanna Hoc-Kopiej: "Część z bardziej odważnych gości może przebrać się za białych wędrowców lub „dzikich” zza muru. Na stołach ustawiamy stylizowane świeczniki, wystawne sztućce, menu (np. w pozwijanych rulonach), puchary z winem, mięsa, zupy, pieczenie, chleby. Stoły podzielone są wg najważniejszych rodów. Aby było zabawnie, stół z teściami to np. Mała Rada Królewska. Aby dodać trochę klimatu salę możemy też ozdobić mapą ze świata Westeros, a na suficie podwiesić sztucznego smoka". Idealną zabawą weselną, wpisującą się w konwencję Gry o Tron, będą występy błazna, żonglerka czy też taniec z ogniami. 
 
wesele Gra o Tron
Zabawy na lato: strzelanie z łuku, walka z mieczem z manekinem (w którym znajdują się cukierki), szukanie smoczych jaj.
Zabawy na zimę: przejażdżki saniami, atak białych wędrowców (wojna na śnieżki).
Przydatne rekwizyty: sztuczne kruki, futra, poroża (zima), wianki, wachlarze, płócienny namiot (lato).  

ZOBACZ WESELE W STYLU STEAM PUNK KTÓRE ODBYŁO SIĘ W DWORZE KORONA KARKONOSZY: KLIKNIJ 
 
slub wesele Alicja w Krainie Czarów
Nasz ekspert weselny
Joanna Hoc-Kopiej
Joanna Hoc-Kopiej
Ponad 500 zrealizowanych wesel, rocznie zarządza realizacją ponad 70 wesel.
 
Poprzednie wpisy
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl
RODO
W związku z rozpoczęciem stosowania z dniem 25 maja 2018 roku rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy 95/46/WE zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności.